« Weksel- pojęcie i rod… | Strona domowa | Zalety i wady pozyski… »

Proces oczekiwania na kredyt gotówkowy

piątek, 31 marzec 2017 at 11:30 am.

Nie jest jasno napisane ile czeka się na przyznanie kredytu. W dużej mierze to zależy od formalności w danej placówce bankowej. Warto powiedzieć sobie na początku – jeśli nie masz żadnej zdolności kredytowej to trudno tutaj mówić o pozytywnej odpowiedzi ze strony banku. Sprawdź więc czy ją masz na www.ekredytowymarket.pl.

Jak wygląda procedura?

Procedura wygląda dość podobnie jak w wielu, innych placówkach. Kredyt gotówkowy nie jest przyznawany wszystkim, dlatego potencjalny klient powinien przejść przez szereg wymagań. Zdolność kredytowa jest wyliczana w oparciu o kilka parametrów, które są bardzo ważne przy udzielaniu pożyczki pieniężnej. Bank musi wiedzieć, czy pożyczona gotówka zostanie zwrócona na czas oraz czy klient nie będzie spóźniał się z ich spłacaniem. Dlatego wysokość kredytu w dużej mierze jest uzależniona od zarobków. Dlatego warto sobie przygotować dokumenty potwierdzające kwotę miesięcznego dochodu. Może to być wyciąg z konta czy też umowa o pracę w której zostaną zamieszczone takie informacje. Kolejną rzeczą jest podanie liczby osób w gospodarstwie domowym czy też w mieszkaniu. Warto też przygotować rachunki za prąd, gaz i lokum. Jeśli płacimy alimenty to także powinniśmy przygotować takie druki. No i oczywiście ważna jest też wysokość odprowadzanych składek ubezpieczeniowych. 

Zdolność kredytowa a udzielenie kredytu

Instytucje bankowe przed udzieleniem kredytu mają wręcz obowiązek przejrzeć Twoją historię kredytową. Ocena jest przedstawiana w punktach, zatem im więcej – tym lepiej. Jeśli potencjalny klient spóźniał się ze spłatą należności to będzie ona niestety dużo niższa. Jeśli pozytywna weryfikację mamy za sobą to pora przystąpić do podpisania umowy. Bank w tym celu przedstawi warunki jakie posiada aktualny kredyt gotówkowy. Przed podpisaniem umowy instytucja bankowa powinna przedstawić Ci w formie ulotki ofertę kredytu gotówkowego. Na niej będą się znajdować główne cechy kredytu, które pomogą Ci podjąć decyzję. Następnie powinna zawierać informację o terminie i sposobie wypłaty pieniędzy przez bank. Ważna informacja to czy pieniądze zostaną wypłacone w gotówce czy też zostaną przelane online. No i najważniejsze – czas obowiązywania umowy. Na końcu pracownik banku powinien podać całkowity koszt kredytu. Tutaj warto się zatrzymać i omówić dokładnie za co płacimy. Niektóre kredyty gotówkowe są naprawdę drogie ze względu na wysokie oprocentowanie.

Może się wydawać, że sam proces przyznawania jaki posiada kredyt gotówkowy jest bardzo skomplikowaną procedurą. Jednak pieniądze znajdują się na koncie tuż po paru minutach. Warto przygotować wszystkie dokumenty, aby usprawnić załatwienie wszystkich niezbędnych formalności.