« Kredyt na dom? Wystrz… | Strona domowa | Skuteczny sposób na o… »

Kredyty gotówkowe – przegląd

wtorek, 25 październik 2016 at 1:38 pm.

Z jakimi rodzajami kredytów mamy do czynienia na co dzień? Jest ich całe mnóstwo. Jeśli jednak spojrzeć przede wszystkim na kredyty gotówkowe, wówczas zwrócić można uwagę na to, że przede wszystkim dzielą się one na takie, które bierze się na długo oraz na takie, które bierze się na krótko. Można je zatem nazwać długoterminowymi i krótkoterminowymi. Czym się one od siebie różnią i jakie są między nimi podobieństwa? Warto się nad tą kwestią przez chwilę pochylić, dlatego warto odwiedzić portal i znaleźć najlepszy kredyt na Niskarata.org i wybrać dobrą ofertę.

Kredyty długoterminowe

Kredyty długoterminowe to takie kredyty, których instytucje finansowe udzielają na kilka, kilkanaście, a nawet i na więcej lat. Zwykle odnoszą się one do bardzo dużych kwot, a kwoty te dlatego są tak wysokie, że wiążą się z kupnem czy to mieszkania, czy też domu. Największe kredyty bowiem brane są ze względu na nieruchomości, w które inwestujemy, jednak nie tylko i niekoniecznie wyłącznie tak się sprawa przedstawia. Jest bowiem również tak, że bierzemy kredyt na zupełnie inne rzeczy, mianowicie na różnego typu maszyny bądź inne narzędzia, które będą nam służyły do tego, aby na przykład rozkręcić własny biznes. Długoterminowe kredyty spłaca się również długo, niemniej jednak comiesięczna kwota, którą mamy oddawać bankowi jest zwykle niższa, niż gdyby się zdecydować na szybkie ich spłacenie.

Kredyty krótkoterminowe

Kredyty krótkoterminowe zwykle bierze się wówczas, kiedy chce się dokonać niewielkiego zakupu, jednak tak czy inaczej brakuje nam na to gotówki. Mogą to być sprzęty gospodarstwa domowego czy też cokolwiek innego, co da się spłacić w kilku ratach. Takich kredytów zwykle udziela się na rok bądź też na niewiele dłużej. Dzięki nim możemy pomóc sobie w doraźny sposób, a bardzo wiele osób bierze takich kredytów więcej. Na przykład spłacają jeden i decydują się na kolejny. Jest tak nieraz łatwiej niż jednorazowo wydać określoną, mimo wszystko sporą kwotę. Tego typu kredyty charakteryzują się jednak często dość wysokimi odsetkami. Warto zatem wcześniej dokładnie się zorientować w tym, jakie dodatkowe koszty będziemy musieli ponieść, decydując się na kredyt, bo być może da się je w jakiś sposób zminimalizować albo przynajmniej zoptymalizować. Szczególnie dobre są właśnie wtedy, kiedy korzysta się z nich od czasu do czasu.