« Za i przeciw ekspreso… | Strona domowa |

Kto bierze kredyty gotówkowe

czwartek, 25 czerwiec 2020 at 1:49 pm.

Kredyty gotówkowe są najbardziej zbliżoną formą kredytów do pożyczek, w zasadzie nie różnią się od nich zbyt mocno. Ich oprocentowanie jest zazwyczaj wyższe niż w przypadku pozostałych kredytów takich jak kredyty hipoteczne, okres kredytowania w okolicach kilku miesięcy a kwoty do kilku tysięcy. Można się spodziewać że targetem będą tutaj ludzie, którzy potrzebują szybko i łatwo zwiększyć swoje saldo konta.

Po pierwsze grupą docelową kredytów gotówkowych są ludzie, którzy mają mniejsze lub większe problemy, w większości tylko tymczasowe a nie posiadają zbyt dużej płynności finansowej. Takim problemem przeważnie może być wypadek, nawet w formie dosłownej, jeśli nie ktoś nie ma zbyt dobrych połączeń z miejscem pracy i musi dojeżdżać samochodem a w nieszczęśliwym wypadku samochód przestał nadawać się do jazdy trzeba natychmiast kupić jakiś zastępczy. Zazwyczaj ludzie nie posiadają oszczędności pozwalających na zakup nowego używanego samochodu więc tutaj najlepiej nada się kredyt gotówkowy. Tutaj dużą rolę odgrywa zarówno szybkość pozyskania dodatkowych pieniędzy w ten sposób jak i minimum wymagań formalnych. Można wziąć także kredyt samochodowy jednak wymaga on trochę więcej zachodu. Oczywiście awaria samochodu to tylko jedna z życiowych sytuacji, które mogą zmusić człowieka do wzięcia kredytu. Innym przypadkiem może być mały pożar w kuchni gdzie trzeba przeprowadzić generalny remont warty kilka tysięcy złotych.

Osoby z problemami finansowymi nie są jedyną grupą odbiorców takiego kredytu. Inną grupą są osoby niecierpliwe lub mające problemy z oszczędzaniem. Można zaobserwować większy popyt na takie kredyty przed wakacjami. Z jednej strony wielu ludzi bierze kredyt na wymarzone wakacje szczególnie jak pojawi się okazja zakupu wczasów taniej w ostatniej chwili. Wakacje i lato to także świetny okres na remonty tak więc wielu ludzi bierze kredyty gotówkowe na remonty gdy jeszcze brakuje im pewnej niedużej kwoty. Jest jeszcze grupa kredytobiorców będących poszukiwaczami okazji. Czasami zdarza się że możemy kupić wymarzony przedmiot w naprawdę promocyjnej cenie, często niższej nawet o połowę od ceny standardowej, wtedy aby nie stracić takiej okazji trzeba szybko zdobyć pieniądze a kredyt gotówkowy doskonale się do tego nadaje.