« Pełna dokumentacja pr… | Strona domowa | Jak otrzymać kredyt n… »

Uproszczona procedura przyznawania kredytu samochodowego – kto może na niej skorzystać?

środa, 18 wrzesień 2019 at 05:17 am.

Uproszczona procedura przyznania kredytu samochodowego jest korzystna i to zarówno z punktu widzenia klienta, jak i banku. Należy jednak pamiętać, że takie ujęcie sprawy jest nadmiernym uproszczeniem, które nie odzwierciedla istoty problemu. Kto zatem może skorzystać na "przyspieszonym" kredycie samochodowym?

Klienci indywidualni i przedsiębiorcy

Kredyt samochodowy przyznawany w oparciu o uproszczoną procedurę, jest produktem finansowym skierowanym zarówno do klientów indywidualnych, jak również konkretnych przedsiębiorstw. Korzystają z niego również te osoby, które z różnych powodów nie chcą, bądź nie mogą uzyskać od pracodawcy stosownego dokumentu, potwierdzającego wysokość uzyskanych środków. Zdarza się też, że na taką ofertę decydują się te podmioty (również firmy), którym zależy na szybkiej decyzji i wypłacie środków na zakup nowego auta. To jednak nie wszyscy beneficjenci tej oferty. Zobacz więcej ofert na www.17bankow.com.

Nie masz historii kredytowej? Weź szybki kredyt!

Historia kredytowa potencjalnego kredytobiorcy to jeden z głównych czynników, które decydują o przyznaniu kredytu samochodowego. Problem pojawia się w momencie, gdy dana osoba takiej historii nie posiada. Pamiętajmy, że żaden bank nie udzieli nam preferencyjnego kredytu na samochód, jeśli nie posiadamy w BIK-u żadnej historii. Oczywiście na naszą korzyść mogą przemawiać regularnie płacone rachunki, jednakże jest to często zbyt mało, by uzyskać żądaną (zwykle dość wysoką) kwotę. Oczywiście kredyt uzyskany na podstawie uproszczonych procedur (i terminowo spłacany), z pewnością korzystnie wpłynie na naszą historię. Niestety, zaciągnięcie pierwszego zobowiązania na nowe auto, zawsze będzie się wiązało z dodatkowymi obostrzeniami, takimi jak np. obowiązek wpłaty wkładu własnego.

Rozpoczynasz działalność? Pożyczaj szybciej!

Kredyty samochodowe nie muszą być wcale udzielane wyłącznie na zakup nowego, rodzinnego auta. Z ich pomocą można również finansować zakup pojazdów służbowych a także takich, które są niezbędne w pracy przedsiębiorstwa. Właściciel takiej firmy może więc starać się o kredyt, który pozwoli nie tylko na przyspieszenie pozyskania auta, ale też na szybsze rozpoczęcie własnej działalności. Krok ten może być niezbędnym w procesie zdobywania nowych Klientów a także finansowania bieżącej działalności firmy.

Uproszczony kredyt? Nie dla każdego...

Nie należy zapominać, że uproszczona procedura pozyskiwania kredytu samochodowego, nie jest oferowana wszystkim klientom. Skorzystać z niej mogą wyłącznie te osoby, które posiadają stosunkowo wysoką zdolność kredytową. Statystycznie będzie ona wyższa, aniżeli w przypadku pieniędzy pozyskiwanych "standardową" drogą. To jednak nie wszystko. Niektóre banki nie udzielają takich produktów finansowych firmom, które dopiero rozpoczynają swoją bieżącą działalność. Inaczaj sprawa wygląda u tych przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać np. nowe auto firmowe, dla długo istniejącej firmy. Zwłaszcza, jeśli w danym banku pożyczali oni już pieniądze... W praktyce, to czy otrzymamy dany kredyt czy nie (na preferencyjnych warunkach), będzie zależeć od aktualnej polityki banku, naszej sytuacji finansowej i oczywiście wysokości naszego wkładu własnego.

Reasumując, kredyty samochodowe pozyskiwane na uproszczonych warunkach, są z pewnością bardziej korzystne, niż ich "tradycyjne" odpowiedniki. Niestety, korzyści te mają swój koszt a jest nim zwiększony wkład własny. Według niektórych danych, wzrost ten może wynieść nawet 10 procent. Pamiętajmy też, że są banki, które – wobec niektórych kredytobiorców – w ogóle nie żądają wkładu własnego. Dlatego ostateczne podjęcie odpowiedniej dla kredytobiorcy oferty, powinno być poprzedzone dokładną i rzeczową analizą danych.