« Dobór pożyczki gotówk… | Strona domowa | Wady i zalety kredytu… »

Czy pożyczka dla firm to lepsza opcja niż kredyt osobisty?

środa, 23 styczeń 2019 at 08:17 am. Użyte znaczniki: , ,

Masz pomysł na biznes i teraz potrzebujesz trochę pieniędzy, żeby to zamienić w rzeczywistość. Dwa z najlepszych sposobów pozyskania kapitału to pożyczki dla małych firm i pożyczki osobiste. W zależności od tego, na jakim etapie znajduje się twoja firma i jaka jest twoja sytuacja kredytowa, jedna opcja może być lepszy od drugiej. Przyjrzyjmy się temu, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojej firmy.

Pożyczki dla małych firm

Jeśli Twoja firma już działa i zarabia, Twoje szanse na uzyskanie pożyczki biznesowej są przyzwoite. Istnieje wiele pożyczkodawców, z których możesz wybrać. Często są to profesjonaliści, którym możesz zaufać. Największą zaletą korzystania z pożyczki dla małych przedsiębiorstw jest to, że pozwala ona zachować odrębność finansów osobistych i firmowych. Będziesz ubiegał się o pożyczkę w swojej firmie jako kredytobiorca więc nie pojawi się to w twoim osobistym raporcie kredytowym, chyba że osobiście zagwarantujesz spłatę.

Nawet jeśli osobiście to zagwarantujesz, pożyczka prawdopodobnie nie wpłynie na twój osobisty kredyt, chyba że spóźnisz się z pożyczką.

Następnie pożyczka dla małych firm pozwala na zbudowanie kredytu dla nowej firmy. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli chcesz ponownie zaciągnąć pożyczkę w przyszłości, aby uzyskać więcej kapitału. Wreszcie, mały kredyt firmowy może kwalifikować się do wyższych limitów kredytowych niż to, co można uzyskać za pomocą pożyczki osobistej.

Jednak istnieją dwie wady pożyczek dla przedsiębiorstw: mają one bardziej rygorystyczne wymagania i trwają dłużej. Inną kwestią, którą możesz napotkać, jest to, że pożyczki dla małych firm są zazwyczaj zabezpieczone. Zabezpieczenie może być oparte na działalności biznesowej, takie jak zapasy, oszczędności gotówkowe lub sprzęt. Ale w zależności od kwoty pożyczki i pożyczkodawcy, możesz być zobowiązany do używania osobistej własności jako zabezpieczenia, na przykład domu lub samochodu.

Zakładając, że wszystko dobrze zorganizujesz, odpowiedź na aplikacje pożyczki może trwać od 60 do 90 dni, zanim uda Ci się uzyskać zatwierdzenie i wypłatę - potencjalnie nawet dłużej, jeśli prosisz o dużą kwotę. Ubieganie się o kredyt firmowy w ten sposób prawdopodobnie będzie trwać dłużej, niż gdyby był to kredyt osobisty.