« Efektywna poprawa zdo… | Strona domowa | Czy pożyczka dla firm… »

Dobór pożyczki gotówkowej – co jest ważne?

wtorek, 06 listopad 2018 at 12:00 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Kiedy niespodziewane wydatki są tuż, tuż nad naszą głową powinniśmy pomyśleć o zastrzyku gotówki. Gdzie jej szukać? A na przykład sprawdź oferty tutaj - 17Banków.com.

Na co zwracać uwagę?

Warto sobie sporządzić pewną listę, którą będziemy się sugerowali przy wybieraniu kredytu gotówkowego. Na niej powinny znaleźć się rzeczy, które oczekujemy od pożyczki gotówkowej. Najważniejsze jednak jest dobrze przyjrzenie się ofertom. Zanim jednak podejmiemy decyzję warto użyć porównywarek kredytów i pożyczek, które możemy znaleźć na pierwszej lepszej stronie internetowej. Posiadanie rachunku w danym banku nie powinno przeważać nad braniem pożyczki w takim banku. Często zdarza się tak, że oferty dla klienta, który posiada w danym banku otwarty rachunek osobisty dostaje gorszą ofertę niż taka osoba, co go po prostu nie ma. Wszystko zależy od placówki bankowej. Jednak sam przyznaj, że traktowanie stałych klientów banku nie jest w porządku, czyż nie?

To tylko Twoja decyzja!

Nigdy nie bierz więcej niż potrzebujesz. Pieniądze się rozejdą a potem będziesz musiał wszystko spłacić. Większa kwota też wiąże się z większymi opłatami a w przypadku rozłożenia na raty z większym terminem spłaty. Koszt pożyczki to nie tylko odsetki, ale także kwestia ubezpieczenia i inne potrzebne opłaty zawarte w umowie. Tak czy inaczej pierwsze pytanie, które powinieneś zadać pracownikowi banku czy też inne placówce oferującej kredyty gotówkowe to jaki jest całkowity koszt pożyczki gotówkowej. Z pewnością na samym początku powinna pojawić się taka informacja. Pamiętaj, że im krótszy czas spłaty tym lepiej. Długie spłacanie pożyczki gotówkowej jest bardzo męczące. Zatem jeśli możesz sobie pozwolić zaciągnąć pożyczkę na krótszy okres z pewnością powinieneś z tego skorzystać.

Inne ważne czynniki

Co jeśli chcesz sobie zrobić przerwę w spłacie kredytu? Żaden problem. Jednak czy przysługują Ci tzw. „wakacje kredytowe” musisz zapytać w określonej siedzibie. Część z nich niestety nie dopuszcza takiej możliwości. Przerwa w spłaci jest dobra z tego względu, że pozwoli ona na przeczekanie trudnych czasów w spłacie pożyczki. Możliwa jest także szybsza spłata pożyczki. Dlaczego mamy się męczyć jeszcze przez wiele miesięcy? Wystarczy spłacić ją szybciej. Kiedy nadchodzą lepsze czasy dla Twojego portfela z pewnością będziesz chciał się pozbyć długu.