« Jakie warunki należy … | Strona domowa | Lokata 800 złotych na… »

Zakładanie lokaty bez wychodzenia z domu czy jest to możliwe?

poniedziałek, 27 listopad 2017 at 1:20 pm.

Lokaty bankowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w śród klientów banku. Korzystają z nich przede wszystkim osoby które posiadają środki finansowe z których na tą chwilę nie korzystają i które chcą ulokować w banku na określony czas. Oferty banku są różne dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku różnych banków w taki sposób aby wybrać z nich tą najkorzystniejszą i najbardziej dla nas opłacalną.

Sama procedura złożenia lokaty bankowej jest bardzo prosta i możemy zrobić to w kilkanaście minut. Klienci posiadający w danym banku rachunek osobisty wraz dostępem do bankowości internetowej mogą nawet założyć taka lokatę bezpośrednio przez Internet. Wystarczy tylko wejść na stronę danego banku, następnie wybrać odpowiednią zakładkę i następnie wykonać wszystkie niezbędne kroki. Taki dostęp do strony mają tylko i wyłącznie klienci danego banku, a zatem aby lokatę mogły założyć osoby które nie posiadają konta w danym banku muszą tego dokonać.

Niektóre banki jednak oferuj możliwość założenie lokaty bankowej przez Internet nie tylko klientom swojego banku, ale również klientom innych banków. Cała procedura utworzenia takiej lokaty odbywa się online bez konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania placówki. Jesteśmy również zwolnieni z rozmowy z doradcą czy też konsultantem a także z konieczności zakładania ROR-u. Procedura jest porównywalna z dokonaniem przelewu na rachunek innego banku.

Aby otworzyć lokatę bankową przez Internet musimy wykonać następujące kroki. Pierwszy z nich t wypełnienie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej o otwarcie lokaty. Do wniosku należy podać między innymi dane osobowe i adres do korespondencji. Jeżeli wniosek zostanie już odpowiednio wypełniony i wysłany, bank wygeneruje dla nas indywidualny numer rachunku technicznego na które będziemy mogli wpłacić swoje pieniądze. Jest to zwykły przelew który musimy wykonać na wskazany rachunek. W momencie kiedy znajdą się na nim już przelane środki, lokata zostanie wówczas automatycznie zakładana. Następnym krokiem, a tym samym potwierdzeniem zdeponowania środków jest konieczność podpisania cyfrowo maila którego otrzymaliśmy od banku. Następnie każdy nowy klient banku otrzyma dane do logowania czyli login i hasło które umożliwią bieżący wgląd do utworzonego konta. W momencie kiedy lokata wygaśnie kapitał wraz z odsetkami wróci na rachunek z którego zlecono przelew.