Weksel- pojęcie i rodzaje.

piątek, 03 marzec 2017 at 1:15 pm

Weksel jest jednym z papierów wartościowych, który ma swoje uregulowania w prawie wekslowym. Jego cechą charakterystyczną jest to, że po złożeniu na nim podpisu, podpis ten jest podstawą powstania przyczyny zobowiązania wekslowego dla osoby, która ten weksel podpisuje.

Skuteczny sposób na oszczędzanie to lokata?

wtorek, 31 styczeń 2017 at 11:38 am

Wiele osób może marzyć o tym, aby swoje umeblowanie zmienić na coś nowego. Chociaż istnieją również takie osoby, które tak naprawdę marzą o tym, aby wybrać się na zasłużony urlop, ale ze względu na nieodpowiednie środki finansowe nie mogą sobie na to pozwolić. Praktyczne rozwiązanie w tym przypadku może dotyczyć przede wszystkim lokatę bankową. Warto wziąć sprawy we własne ręce oraz pomyśleć o przyszłości. Za sprawą lokaty bankowej uda się odłożyć jakąś kwotę pieniędzy. Dzięki temu uda się spełnić swoje marzenia, plany oraz pomóc swoim najbliższym.

Kredyty gotówkowe – przegląd

wtorek, 25 październik 2016 at 1:38 pm

Z jakimi rodzajami kredytów mamy do czynienia na co dzień? Jest ich całe mnóstwo. Jeśli jednak spojrzeć przede wszystkim na kredyty gotówkowe, wówczas zwrócić można uwagę na to, że przede wszystkim dzielą się one na takie, które bierze się na długo oraz na takie, które bierze się na krótko. Można je zatem nazwać długoterminowymi i krótkoterminowymi. Czym się one od siebie różnią i jakie są między nimi podobieństwa? Warto się nad tą kwestią przez chwilę pochylić, dlatego warto odwiedzić portal Niskarata.org i wybrać dobrą ofertę.