Czy pożyczka dla firm to lepsza opcja niż kredyt osobisty?

środa, 23 styczeń 2019 at 08:17 am

Masz pomysł na biznes i teraz potrzebujesz trochę pieniędzy, żeby to zamienić w rzeczywistość. Dwa z najlepszych sposobów pozyskania kapitału to pożyczki dla małych firm i pożyczki osobiste. W zależności od tego, na jakim etapie znajduje się twoja firma i jaka jest twoja sytuacja kredytowa, jedna opcja może być lepszy od drugiej. Przyjrzyjmy się temu, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojej firmy.

Dobór pożyczki gotówkowej – co jest ważne?

wtorek, 06 listopad 2018 at 12:00 am

Kiedy niespodziewane wydatki są tuż, tuż nad naszą głową powinniśmy pomyśleć o zastrzyku gotówki. Gdzie jej szukać? A na przykład sprawdź oferty tutaj - 17Banków.com.

Na co zwracać uwagę?

Warto sobie sporządzić pewną listę, którą będziemy się sugerowali przy wybieraniu kredytu gotówkowego. Na niej powinny znaleźć się rzeczy, które oczekujemy od pożyczki gotówkowej. Najważniejsze jednak jest dobrze przyjrzenie się ofertom. Zanim jednak podejmiemy decyzję warto użyć porównywarek kredytów i pożyczek, które możemy znaleźć na pierwszej lepszej stronie internetowej. Posiadanie rachunku w danym banku nie powinno przeważać nad braniem pożyczki w takim banku. Często zdarza się tak, że oferty dla klienta, który posiada w danym banku otwarty rachunek osobisty dostaje gorszą ofertę niż taka osoba, co go po prostu nie ma. Wszystko zależy od placówki bankowej. Jednak sam przyznaj, że traktowanie stałych klientów banku nie jest w porządku, czyż nie?

Efektywna poprawa zdolności kredytowej

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 at 12:14 pm

Analiza finansowa kredytobiorcy oraz monitorowanie klienta pod względem jakościowym to najważniejsze podejścia stosowane przez różnych kredytodawców. Klient instytucji finansowych powinien podejść bardzo skrupulatnie do analizy zdolności kredytowej, potencjału ekonomicznego gospodarstwa domowego, ponieważ to bardzo mocno ułatwia pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy na właściwie dowolne potrzeby. W artykule poznasz najważniejsze metody związane z efektywną optymalizacją zdolności kredytowej.