Jak otrzymać kredyt na samochód?

czwartek, 21 listopad 2019 at 11:12 am

Decydując się na zakup samochodu dosyć często dealerzy oferują kredyt samochodowy banku, z którym współpracuje. Warto jednak nie poddawać się emocjom i nie ograniczać się do jednej propozycji. Należy zrobić rozeznanie na rynku, gdyż można trafić na atrakcyjniejszą ofertę.

Uproszczona procedura przyznawania kredytu samochodowego – kto może na niej skorzystać?

środa, 18 wrzesień 2019 at 05:17 am

Uproszczona procedura przyznania kredytu samochodowego jest korzystna i to zarówno z punktu widzenia klienta, jak i banku. Należy jednak pamiętać, że takie ujęcie sprawy jest nadmiernym uproszczeniem, które nie odzwierciedla istoty problemu. Kto zatem może skorzystać na "przyspieszonym" kredycie samochodowym?

Klienci indywidualni i przedsiębiorcy

Kredyt samochodowy przyznawany w oparciu o uproszczoną procedurę, jest produktem finansowym skierowanym zarówno do klientów indywidualnych, jak również konkretnych przedsiębiorstw. Korzystają z niego również te osoby, które z różnych powodów nie chcą, bądź nie mogą uzyskać od pracodawcy stosownego dokumentu, potwierdzającego wysokość uzyskanych środków. Zdarza się też, że na taką ofertę decydują się te podmioty (również firmy), którym zależy na szybkiej decyzji i wypłacie środków na zakup nowego auta. To jednak nie wszyscy beneficjenci tej oferty. Zobacz więcej ofert na www.17bankow.com.

Pełna dokumentacja przede wszystkim

czwartek, 04 lipiec 2019 at 10:13 am

Kredyty hipoteczne nie są zdecydowanie produktami dla każdego. Jednak jeśli już go uzyskamy, warto wiedzieć, że dostarczenie do banku wszystkich niezbędnych dokumentów może być kwestią decydującą w przyznaniu nam kredytu przez bank. Przekazanie księgi wieczystej do banku jest koniecznością. Należy to zrobić w chwili, gdy tylko księga zostanie uaktualniona, ponieważ w okresie przejściowym musimy liczyć się z o wiele wyższymi kosztami. Większość placówek bankowych traktuje wcześniejszą spłatę lub nadpłatę w taki sposób, że ustala wówczas dodatkowe warunki a nie rzadko również dodatkową prowizję. Każdy bank ustala maksymalną wysokość nadpłaty. Można jej dokonać bezpłatnie. Ustalany jest również okres, w którym na taką operację będzie nałożona prowizja. Kredyty hipoteczne można oczywiście spłacić przed upływem oficjalnego terminu. Jednak warto już w chwili wyboru najbardziej interesującej nas oferty, wziąć pod uwagę ten podpunkt umowy kredytowej. Jest to o tyle istotne, gdyż prowizja za wcześniejszą spłatę w niektórych przypadkach może sięgnąć nawet 3 procent naliczanej od przedterminowej spłaty kwoty.